Jaká je kapacita baterie notebooku a jak poznat kdy je vhodné baterii vyměnit

Srpen 13, 2015

K čemu slouží baterie notebooku a jaká je její kapacita

Prakticky každý přenosný počítač notebook je vybaven baterií / akumulátorem. Tento akumulátor slouží v notebooku jako zdroj energie pro chvíle kdy není dostupné připojení do elektrické sítě a nebo když se nechceme obtěžovat se zapojováním do sítě z důvodu rychlosti. Běžné akumulátory notebooků dokáží přístroj napájet po několik hodin. Doba výdrže akumulátorů závisí na jejich konstrukci a také na tom jak moc energie notebook potřebuje pro svou práci. Nelze tedy říci paušálně že výdrž baterie notebooku by měla být například 2 hodiny. Pokud jste obdrželi k notebooku nějaký manuál, je možné že se z něho dočtete jakou výdrž na baterii očekávat u vašeho konkrétního modelu notebooku. Také to naleznete na internetu, když vyhledáte váš model notebooku.

Výměna baterie notebooku, kdy a jak vyměnit?

Pokud často využíváte napájení notebooku na baterii, je běžné, že každý akumulátor ztrácí postupně svou kapacitu. Záleží pak již na vás kdy se rozhodnete baterii nahradit za novou, která vám umožní notebook používat delší dobu. Baterii je možné buď vyhodit do elektrického odpadu k recyklaci a nebo zjistit zda obchod s elektronikou přijímá baterii k ekologické likvidaci. Ještě předtím než vás baterie opustí, zjistěte si typové označení baterie, které bývá uvedeno na jejím těle. Typ baterie můžete zjistit třeba i tak, že na internetu vyhledáte značku a modelové označení vašeho notebooku a za to vložíte slovo “baterie”. Jistě se vám povede nalézt nejeden internetový obchod, který baterii prodává.

Příkladem obchodu, který nabízí baterie a síťové napájecí zdroje je zde obchod baterion.cz: http://baterieon.cz/catalog/battery

Aktualizace: Srpen 13, 2015 at 8:35 am

Napsat komentář

*


Type The Blue Captcha Characters Below.