Máte pomalý počítač? Není to dobré

Prosinec 2, 2012

Může pomalý počítač kazit náladu aniž bychom si to uvědomovali?

Dobrý den, asi také často používáte počítač. Mě k napsání tohoto článku přiměl dnešní nápad. Dnes mě zase někdo okradl takže se cítím pod psa, a říkám si proč mě přestává bavit dělat určité rutinní úlohy na počítači. Například prohlédnout nějakou webovou stránku, zkontrolovat zda mi správně běží nějaká úloha. Je to proto, že ten počítač je pomalý?!

Kliknu aby se mi otevřela nějaká složka na počítači, teď začne drnčet disk, vykresluje se okno složky a pak ikonky. Čekám asi 3-4 zbytečné sekundy, pak hledám tu ikonu…, kliknu. Zjistím že si to nezapamatovalo heslo, přemýšlím jaké to je heslo a napíšu ho, kliknu a zase čekám Dohromady mi to zabere asi 20 sekund..!

Nevím co si o tom myslíte ale mě přijde že pomalost počítače může člověka otrávit aby dělal rutinní úlohy. Co mi ale přijde zásadní je to, že já osobně si vůbec neuvědomil ten fakt, že jsem otrávený a nechce se mi to dělat právě protože mám pomalý počítač.

Ten problém je to neuvědomění si toho, tak je to asi se vším, člověk dělá zbytečné a nehodnotné věci protože je jak oblbnutý a nepoužívá vědomí.. nevím.

 

Jak zrychlit počítač? Napíši sem pár triků a některé by vám třeba mohly pomoci

  1. Podívejte se jak máte obsazený systémový disk C:, pokud má více jak 75% zaplněno, není to dobré. Snažte se místo držet pod 50%.
  2. Pravé tlačítko na disk C:\ zvolte vyčištění disku. Vyberte nepotřebná data atd aby byla vyčištěna, měla by se také automaticky spouštět defragmentace disku která urychluje zpracování dat na disku.
  3. Asi nejdůležitější je velikost paměti a spotřeba paměti aktuálně spuštěnými programy, rychlost disku, rychlost procesoru. Spotřebu paměti zjistíte pravděpodobně klávesovou zkratkou Ctrl + Alt+ Del. Pak klikněte na správce úloh a dále zkontrolujte karty Procesy a Výkon. Procesy můžete řadit podle spotřeby procesoru a spotřeby paměti když kliknete na záhlaví těch sloupců.
  4. Používejte méně programů a nebo jiné programy nezabírající tolik paměti. Víte jaký je rozdíl mezi Microsoft office 97 a Microsoft Office 2013? Propastný. 97ka má většinu potřebných funkcí a je asi 10x rychlejší než její nástupce.
  5. Kupte si více paměti a nebo počítač s více pamětí. Windows 32bit dovolí využít jen 3GB, Windows 64bit umožní využít i 8GB fyzické paměti a více.

Za komentáře, opravy, nápady děkuji

Aktualizace: Březen 25, 2015 at 3:37 pm

Napsat komentář

*


Type The Green Captcha Characters Below.