Windows 10 – Samovolné probouzení počítače z režimu spánku a samovolný přechod do spánku

Srpen 12, 2017

Samovolný/nevyžádaný přechod Windows PC do režimu spánku

Pokud máte v nastavení napájení počítače s Windows 10 zakázán režim spánku (jak zkontrolovat: kláv. zkratka Win+R ; powercfg.cpl) a přesto se počítač uvádí samovolně do režimu spánku, zkuste následující.

Na správné místo do registru se dostanete takto: Win. + R ; napsat: regedit ; pak potvrdit Enter ; pak menu Úpravy / Najít a dát hledat: 7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0

změnit “Attributes” z “1″ na “2″

Win. + R ; napsat powercfg.cpl ; potvrdit Enter ; “Změnit nastavení schématu” u aktivního schématu ; “Změnit pokročilé nastavení napájení” ; “Režim spánku” ; “Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému” nastavit obě hodnoty z 2 minut na 0 minut.

Samovolné/nevyžádané probuzení Windows PC z režimu spánku

Jakmile se počítač sám probudí, nedávejte ho uspat, ale otevřete si příkazovou řádku (kláv. zkratka: Win.+R), napsat: cmd , a potvrdit “Enter”. Následne spustit příkaz: powercfg /lastwake

Skopírovat do Google.cz to, co to vypsalo. Jméno zařízení. Dané zařízení pravděpodobně počítač probudilo a je potřeba hledat příčinu v něm, jeho nastavení. Já šel ve WIndows do správce zařízení do sekce USB řadičů a prošel jsem různé USB řadiče a našel jsem shodu u SLoženého zařízení USB, což je asi můj pasivní USB hub na kterém je klávesnice a myš. Problém bude u mě asi v klávesnici. Pokud se počítač probouzí často/pravidelně, možná zkusit odpojit klávesnici a pokud se stejně probudí, pak zkusit myš odpojit a klávesnici ponechat připojenou. Také se doporučuje zkontrolovat nastavení režimu spánku v BIOSU.

Aktualizace: Srpen 20, 2017 at 10:38 pm

Napsat komentář

*


Type The Green Captcha Characters Below.